Retail & Consumer Products Day, 20 marca 2019, Warszawa

Retail & Consumer Products Day

Changing the game

20 marca 2019 r.

Raffles Europejski Warsaw
Wiemy, że Twój czas jest cenny - ale Twój biznes jest tego wart.

 

Spotkaj się z nami 20 marca, żeby:

  • posłuchać wizjonerów branży, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat wyzwań biznesowych i współczesnych trendów
  • poznać rozwiązania biznesowe, które pomogą Ci nie tylko zachować konkurencyjność, ale także wygrywać w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu
  • spojrzeć na branżę przez pryzmat innowacyjnych projektów 

 

Spotkanie jest dedykowane przedstawicielom kadry zarządzającej z sektora handlu detalicznego oraz dóbr konsumenckich.

Współorganizator konferencji
PwC

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 250 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, podatkowo-prawnego oraz audytu.

 

Specjalizujemy się również w doradztwie technologicznym oraz usługach wdrożeniowych. Wspieramy naszych Klientów w kompleksowej transformacji biznesu od strategii do wdrożenia z wykorzystaniem technologii.

Agenda konferencji
   
9:00 - 9:30 Rejestracja uczestników
9:30 - 9:45 Powitanie i wprowadzenie
Kinga Piecuch, Prezes Zarządu, SAP Polska
Adam Bieńko, Partner, PwC
9:45 - 10:15 Ekonomiczne perespektywy dla sektora
prof. Witold Orłowski
10:15 - 11:00 Our Digital Future - we can optimise for People, Planet, AND Profit
Tom Raftery, Global VP, Futurist & Innovation Evangelist, SAP
11:00 - 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 11:45 Changing the game. Strategy initiatives in Fashion (cases and learnings from Hugo Boss to s.Oliver, from Esprit to Chloé)
prof. Claus Bühs
11:45 - 12:15 Transformation of a Retailer
Peter Graschi, CFO, Tally Weijl
12:15 - 12:45 Future vision of Retail
Adam Adamczyk, SAP + Krzysztof Romanowski, PwC
12:45 - 13:45 Lunch & Networking
13:45 - 17:00 Ścieżki równoległe: Omnichannel Sales | Digital Supply Chain | Fashion
17:00 - 18:00 Networking & Koktajl

Ścieżka
Omnichannel Sales
Ścieżka Omnichannel Sales będzie skupiać się na budowaniu pozytywnych doświadczeń klienta na każdym etapie relacji z marką oraz na analizie i wyciąganiu wniosków w celu optymalizacji efektywności i poprawy rentowności. Na przykładach firm branży handlowej i produkcyjnej zaprezentujemy, jak zastosowanie rozwiązań SAP wspiera w prowadzeniu biznesu i umożliwia wzrost przychodów, przy rosnącym zadowoleniu i lojalności klientów. Zapewniając dostępność towarów i usług na najwyższym poziomie, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klientów, masz szansę wyróżnić się wśród konkurencji. Jednym z naszych prelegentów będzie Kevin Motz z firmy SPAR, który bazując na swoich doświadczeniach opowie o wielokanałowości w biznesie spożywczym.

 

 

Drugą część ścieżki poświęcamy analityce. Praca na szczegółowych danych paragonowych daje ogrom wiedzy o naszych klientach i ich zwyczajach zakupowych, dzięki czemu możemy budować lepszą ofertę i szybciej reagować na zmiany rynkowe. Podczas sesji pokażemy, jak pracować na danych paragonowych gromadzonych w SAP Customer Activity Repository, wykorzystując rozwiązania Business Intelligence wspartych przez analitykę predykcyjną i Machine Learning. Analiza dużych zbiorów danych pozwala również na zupełnie nowe podejście do optymalizacji rentowności. Anadolu Efes, jeden z największych producentów piwa w Europie, zaprezentuje, jak dzięki nowoczesnym, wydajnym i przyjaznym narzędziom kontroluje rentowność produkcji oraz marżę generowaną w każdym z kilkudziesięciu tysięcy punktów zbytu, śledzi rentowność promocji i przeprowadza symulacje ad-hoc, które pozwalają podejmować trafne decyzje biznesowe.

   
13:45 - 14:30 Case study - korzyści biznesowe z zastosowania platfomy C/4HANA dla branży detailicznej
Adam Goljan, SAP
Bartosz Mekier, SAP
14:30 - 15:15 Omnichannel in a grocery business - how to make it real and effective?
Kevin Motz, Enterprise Architect, SPAR ICS
Joachim Mayer, Enterprise Architect, SPAR ICS

Zobacz video: SPAR Austria: Digital Transformation from Traditional Retail to E-Commerce with SAP
15:15 - 15:30 Przerwa kawowa
15:30 - 16:15 Find the best mix of products, suppliers and channels to increase your profitability
Alper Hacitalipoglu, Efes Brewery
16:15 - 17:00 Coin mining in your transactions
Aykut Tellibayraktar, MSG Global
Ścieżka
Digital Supply Chain
Ścieżka Digital Supply Chain skupia się procesach dystrybucyjnych i handlowych. W pierwszej części zobaczymy w jakim zakresie firma Procter & Gamble wykorzystuje narzędzia SAP w obszarach produkcji i nowoczesnej logistyki. Firma Polkomtel przybliży nam, na własnym przykładzie, zastosowanie najnowszych rozwiązań logistycznych SAP (Zarządzanie Magazynami eWM, Zarządzanie Transportem, Track&Trace) do zarządzania rozbudowanym łańcuchem dostaw.

 

Druga część rozpocznie się od prezentacji poświęconej zarządzaniu cenami oraz planowaniu i realizacji promocji współfinansowanych przez producentów i sieci handlowe. Ścieżkę zakończy inspiracyjna prezentacja na temat zastosowania najnowszych technologii, takich jak Internet of Things i Machine Learning.

   
13:45 - 14:30 Fashion and Vertical Business - produkcja i logistyka
Paweł Ruzikowski, Procter & Gamble
14:30 - 15:15 Jak stworzyć Centrum Logistyczne dla największego dostawcy zintegrowanych usług multimedialnych?
Robert Petri, Polkomtel
Jacek Kostanty, Polkomtel
15:15 - 15:30 Przerwa kawowa
15:30 - 16:15 Nowoczesne modele pricingowe i promocyjne – jak zarządzać marżą oraz kontraktami zakupowymi, aby zwiększyć zysk
Maciej Kroenke, PwC
Marcin Rydlewski, PwC
16:15 - 17:00 How to innovate your business processes with IoT in practice
Timothy Kaufmann, SAP MEE CoE

Ścieżka
Fashion
W ramach ścieżki Fashion przybliżymy Państwu miedzy innymi historię cyfrowej transformacji jaka zaszła w firmie Hugo Boss. Dzięki współpracy z SAP, dokonała się zmiana, która postawiła klienta końcowego w centrum uwagi. W tej sesji pogłębimy zagadnienia przedstawione w ramach prezentacji głównej. Naszym prelegentem będzie prof. Claus Bühs, Partner w firmie KPS, związany w branżą fashion od ponad 20 lat, który był doradcą biznesowym największych firm z tej branży.

 

Następnie zaprezentujemy sposoby wykorzystania nowoczesnych narzędzi służących do usprawnienia procesu sprzedaży oraz kontaktu z klientem końcowym na przykładzie firmy Tally Weijl, będącej liderem branży fashion w sprzedaży wielokanałowej. Prezentację poprowadzi Peter Graschi, CFO w Tally Weijl.

 

W trakcie ścieżki Fashion pokażemy również, jak rozwiązania SAP wspierają firmy działające w branżach związanych z modą, od planowania kolekcji, wyboru asortymentu, dystrybucję i sprzedaż klientom końcowym. Sesja ta zostanie uzupełniona pokazem narzędzi do planowania - nowe wcielenie aplikacji planistycznych na platformie SAP, które wspomagają proces planowania kolekcji i zarządzania asortymentem sklepów.

   
13:45 - 14:30 Machine Learning & Image Recognition based on SAP solutions in Swarovski
Rolf Sint, Domain Architecture Product Management, Swarovski
14:30 - 15:15 "Brands with Fans" - How to create a winning team in Sports and Lifestyle 
Richard Emmott, Head of Retail, attune UK
15:15 - 15:30 Przerwa kawowa
15:30 - 16:00 Transformation Dialogue: Balancing Fashion best practice strategies with state-of-the-art technology requirement (cases and learnings from Hugo Boss to s.Oliver, from Esprit to Chloé)
prof. Claus Bühs
16:00 - 16:30 Digital boost in fashion
Peter Graschi, CFO, Tally Weijl
16:30 - 17:00 Od strategicznych celów do produktów na półkach (Allocation Management, Assortment&Merchandise Planning)
Adam Adamczyk, SAP & Krzysztof Romanowski, PwC
Miejsce konferencji

Raffles Europejski Warsaw

Krakowskie Przedmieście 13
00-071 Warszawa